Posted: Tue, 10/01/2019 - 9:52am Updated: Wed, 02/05/2020 - 11:28am
Name Subject/Grade  School Corporation
Central      
Andrea Cannon Fourth Sugar Creek Elementary School Community School Corporation of Southern Hancock County
Jennifer Downton First Greenwood Christian Academy Greenwood Christian Academy
Kaliah Elliott Fifth Charles Warren Fairbanks #105 Indianapolis Public Schools
Lisa Fritz K-5 Art North Elementary School Noblesville Schools
Rhiannon Fry Fifth Helen Griffith Elementary School Washington Community Schools
Hannah Heard K-7 ESL Christel House Academy West Christel House Schools
Rick W Johnson Seventh - Science Pendleton Heights Middle School South Madison Community School Corporation
Sara Keljo Third Fortville Elementary School Mt.Vernon Community School Corporation
Katie Sangiorgio Eighth - U.S. History Greenfield-Central Junior High School Greenfield-Central Community Schools
Eddie Small CTE Innovation Coach Central Nine Career Center Central Nine Career Center
Hwa Tsu 9-12 - Science North Central High School MSD Washington Township
Matthew Welches 10 & 12 - English Ben Davis High School MSD Wayne Township
       
Northeast      
Shane Arnold  Freshman English  Elwood Junior-Senior High School Elwood Community School Corporation
Julie Becker Second - Technology Coach South Side Elementary School East Noble School Corporation
Katie Belanga Seventh - Math Julia E. Test Intermediate Richmond Community Schools
Wendy Brown Eighth - Health Delta Middle School Delaware Community School Corporation
Holly Flesher Third Riley Elementary School New Castle Community Schools
Emily Hare Fourth Coesse Elementary School Whitley County Consolidated Schools
Andrew Kauffman K-5 Instructional/PBL Coach Chandler Elementary School Goshen Community Schools
Victoria Malooley 10 & 12 - English (Honors & AB) Northridge High School Middlebury Community Schools 
Shanan Riegle Sixth - Language Arts Yorktown Middle School Yorktown Community Schools
Jason E. Rybinski Third - ELL Focus Pinewood Elementary School Elkhart Community Schools
Jillian Shively First Benton Elementary School Fairfield Community Schools
       
Northwest      
Dennis Briciu Third Knox Elementary School Knox Community School Corporation
Lauren Bridgeman Fifth - Math & Science Clark Middle School Lake Central School Corporation
Dane Brown Seventh - Math Ben Franklin Middle School Valparaiso Community Schools
Kristina Closson Fifth Jimtown Intermediate School Baugo Community Schools
Reginald Paige Eleventh - Chemistry West Side Leadership Academy Gary Community School Corporation
Marcus Painter K-12 Technology Integration Twin Lakes School Corporation Twin Lakes School Corporation
Erin Parker 9-12 - English & Journalism La Porte High School La Porte Community School Corporation
Kirsten Reed 11 & 12 - English Chesterton High School Duneland School Corporation
Paul Utterback 6 & 8 - ELA Crawfordsville Middle School Crawfordsville Schools
       
Southeast      
Rhastina Blessing Fifth Greensburg Elementary School Greensburg Community Schools
Jessica Cain Kindergarten Anderson Elementary School Madison Consolidated Schools
Callon (Callie) Garrett Seventh - Social Studies Jennings County Middle School Jennings County School Corporation
John L Harkness 9-12 - Precalculus, Calculus, Trigonometry, AP Physics, ICP West Washington High School West Washington Community Schools
Jami Kiel Second Emerson Elementary School Seymour Community School Corporation 
Amy Miller 9-12 - Theatre Arts New Albany High School New Albany Floyd County Consolidated School Corporation
Bethany Moore Third Lanesville Elementary School Lanesville Community Schools
Tammy Mullalley Eighth - Science & Biology South Dearborn Middle School South Dearborn Community School Corporation
Jessica Sowers Language Arts River Valley Middle School Greater Clark County Schools 
       
Southwest      
Dianne M. Burpo Reading Recovery & Title 1 Ouabache Elementary School Vigo County School Corporation
Leslie Cooprider Special Education Linton-Stockton Middle School Linton-Stockton School Corporation
Daniel Henry 9-12 - Science Bloomington High School North Monroe County Community School Corporation
Andrea Hess Sixth - Math George Rogers Clark Middle School Vincennes Community School Corp
Stacie Inman Fifth Stringtown Elementary School Evansville Vanderburgh School Corporation
Rachel Kiefer 7-12 - Mathematics Clay City Jr/Sr High School Clay Community School Corporation
Bonnie Osborn 6-8 Special Education North Putnam Middle School North Putnam Community School Corporation
Julie Pritchett Secondary Math Instructional Coach Bedford Middle School & Bedford North Lawrence High School North Lawrence Community Schools
Leslie Sebastian 10-12 - English North Vermillion High School North Vermillion Community School Corporation